Wiadomości

Sprawdzali, czy choinki są „bezpieczne”

Data publikacji 21.12.2016

Policjanci z Ogniwa Prewencji na Wodach wraz z przedstawicielami Straży Leśnej sprawdzali plantacje choinek. Zwracali uwagę na „nieproszonych” amatorów drzewek. Na szczęście drzewka pięknie się prezentowały, a mundurowi nie ujawnili żadnych nieprawidłowości.

Choinka to nieodzowny symbol Świąt Bożego Narodzenia. Jej zapach, który roznosi się w domu w blasku światełek jest niezastąpiony. Niestety, wiele osób zdobywa takie drzewko w sposób nielegalny. Wszelkie plantacje, na których rosną nasze bożonarodzeniowe drzewka są zagrożone. Dlatego też, w tym czasie policjanci, jak co roku, wspólnie z przedstawicielami Straży Leśnej są częstymi gośćmi w lesie.

Włocławscy "wodniacy" razem ze strażnikami leśnymi sprawdzali plantacje choinek należące do Nadleśnictwa Włocławek. Na szczęście nie ujawniono żadnych podejrzanych sytuacji. Drzewka rosły sobie bezpiecznie, pięknie prezentując swoje wdzięki na tle lasu.

Pod lupą mundurowych pozostają również przewoźnicy choinek, czy drewna. Policjanci sprawdzają, czy osoby te mają odpowiednie zezwolenia na wyrąb, na posiadanie drewna czy choinek.

To nie jedyna taka akcja. Do Wigilii pozostało jeszcze kilka dni, a więc i działania będą powtarzane.

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony