Wiadomości

Inwestycja miasta w bezpieczeństwo Inowrocławia

Data publikacji 21.12.2016

Władze Inowrocławia nieprzerwanie od 2005 roku inwestują w bezpieczeństwo. Rok 2017 będzie kolejnym, kiedy na ulicach miasta będzie więcej patroli. Ma to swoje odbicie w poczuciu bezpieczeństwa mieszkańców.


Dziś (21.12) w Urzędzie Miejskim w Inowrocławiu Prezydent Miasta Pan Ryszard Brejza spotkał się z Komendantem Powiatowym Policji w Inowrocławiu mł. insp. Marcinem Ratajczakiem. W spotkaniu uczestniczył także Komendant Straży Miejskiej P. Zdzisław Feit. Prezydent i Komendant Policji podpisali porozumienie dotyczące przekazania środków na dodatkowe, płatne patrole policyjne. Na mocy porozumienia w 2017 roku będzie możliwe zadysponowanie większej ilości dodatkowych patroli. Na taki cel władze miasta wyasygnowały pieniądze w kwocie 230 tys. złotych. 

Warto wyszczególnić osiągnięte wyniki dodatkowych patroli za 2016 roku. Policjanci przeprowadzili 1954 interwencje, wylegitymowali 7408 osób. Za drobniejsze wykroczenia pouczyli 2310 osób, a mandatami ukarali 77. Na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymanych zostało 39 osób, w ręce policjantów wpadło 36 poszukiwanych. Do wytrzeźwienia policjanci doprowadzili 133 osoby. Poza tym efekty służb to także 1097 kontroli pojazdów i 2732 kontrole bagażu.

Inwestowanie w dodatkowe służby to wspólna dbałość o porządek i  bezpieczeństwo mieszkańców przez władze miasta i policję. 

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony