Wiadomości

Złodzieje nie unikną kary

Data publikacji 21.12.2016

Kryminalni z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzieże w toruńskich sklepach. 19-latek wspólnie z rok młodszym kompanem, wykorzystując nieuwagę personelu, kradli artykuły spożywcze, zabawki i kosmetyki. Wpadli, bo na nagraniach monitoringu rozpoznali ich policjanci. Już usłyszeli zarzuty, grozi im teraz do 5 lat więzienia.

Kryminalni z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże w toruńskich sklepach. Policjanci od pewnego czasu mieli podejrzenia, że 18- i 19-letni mieszkańcy Torunia mogą stać za kradzieżami artykułów spożywczych, zabawek i kosmetyków w toruńskich centrach handlowych i supermarketach. Policjanci dotarli do zapisów z monitoringów, na których widać było działania złodziejskiego duetu. 

Kryminalni na nagraniach rozpoznali znanych im z wcześniejszych spraw 18- i 19-latka. Ich zatrzymanie było kwestią czasu. 

Starszego z mężczyzna policjanci zatrzymali w poniedziałek (19.12). Młodszy trafił do celi dzień później. Policyjne dochodzenie wykazało, że mężczyźni na przestępczą ścieżkę weszli na początku listopada. Wtedy w jednym z supermarketów, na osiedlu Zieleniec, ukradli słodycze i  czekolady. Pod koniec listopada z kolejnego sklepu na tym osiedlu ukradli akcesoria do golenia. W grudniu dokonali kolejnych dwóch kradzieży w jednym z centrów handlowych na Bydgoskim Przedmieściu. Ze jednego sklepu ukradli perfumy i inne kosmetyki. Kilka dni później z kolejnego zabawki interaktywne. 

Wczoraj (20.12) mężczyźni usłyszeli w sumie po cztery zarzuty za kradzieże, których dokonali wspólnie i w porozumieniu. Starszy z nich usłyszał dodatkowy – piąty zarzut za kradzież w sklepie z zabawkami, której dokonał sam na początku grudnia. Teraz mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.  

 

Autor: sierż. szt. Wojciech Chrostowski
Publikacja: asp. Piotr Duziak

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.76 MB)

Powrót na górę strony