Wiadomości

Oszukał przez Internet… Stanie teraz przed sądem

Data publikacji 22.12.2016

Grudziądzcy policjanci skierowali akt oskarżenia wobec mężczyzny, który oszukał za pośrednictwem portalu internetowego 20-letniego mieszkańca Grudziądza. Mężczyźnie grozi teraz do 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą grudziądzkiej komendy skierowali do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu akt oskarżenia wobec 36-letniego mieszkańca powiatu nowotarskiego, który za pośrednictwem Internetu oszukał 20-letniego mieszkańca Grudziądza. 36-latek na jednym z portali aukcyjnych wystawił telefon komórkowy na sprzedaż. Po otrzymaniu pieniędzy w kwocie 2400zł, towaru jednak nigdy nie wysłał.

Policjanci ustalili z jakiego komputera dokonano transakcji i do kogo on należy. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna był wielokrotnie karany za oszustwa internetowe, których dopuścił się ponad 20-stu na terenie całego kraju. Odbywał również z tego powodu karę pozbawienia wolności. Teraz po raz kolejny stanie przed sądem. Za oszustwo kodeks karny przewiduje do 8 lat więzienia.

Do Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu w 2016 roku zgłosiło kilkudziesięciu pokrzywdzonych, którzy zostali oszukani za pośrednictwem Internetu. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność, szczególnie teraz w czasie przedświątecznych zakupów. Dokładnie sprawdźmy sprzedającego oraz warunków sprzedaży. Korzystajmy ze sprawdzonych osób, którzy mają aktywne konta na portalach aukcyjnych od dłuższego czasu.

Autor: st. sierż. Maciej Szarzyński/ KMP Grudziądz
Publikacja: st.asp. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony