Nie dopuśćmy do śmierci z powodu wychłodzenia
Inowrocławscy dzielnicowi intensywnie działają na rzecz bezdomnych. Takim osobom mundurowi oferują pomoc i kierują do placówek pomocowych. Warto z tych propozycji skorzystać, bo zima to szczególnie ciężki okres na życie bez dachu nad głową.
Przemierzają tereny działek i sprawdzają altany, kontrolują opuszczone budynki, pustostany oraz wszelkiego typu prowizoryczne baraki i węzły ciepłownicze. Taki rodzaj zadań realizują inowrocławscy dzielnicowi w ramach działań na rzecz bezdomnych.
Dzielnicowi Rewiru I st. asp. Mariusz Wardęcki i sierż. szt. Remigiusz Sobecki w rejonie ul. Św. Ducha w Inowrocławiu ostatnio sprawdzali opuszczone budynki. W niektórych ujawnili stan, który świadczył, że przebywali tam ludzie. Policjanci w takich miejscach pojawiają się w obecnym czasie nie raz, a wiele razy. Rozmawiają też z okolicznymi mieszkańcami i pytają ich, czy w danym miejscu przebywają bezdomni. Apelują, żeby zgłaszać to na numer alarmowy Policji 997.
Osoby bezdomne nie są pozostawione same sobie, bo są możliwości pomocy dla nich. Wystarczy tylko z nich skorzystać.
Na terenie powiatu inowrocławskiego działają placówki udzielające schronienia. Zarządzające nimi osoby, robią wszystko, by przyjąć wszystkich, którzy tej pomocy potrzebują. Dach nad głową, ciepło, żywność, pomoc medyczna to podstawowa oferta, na którą mogą liczyć potrzebujący.
Placówki pomocowe na terenie miasta:
- schronisko dla mężczyzn im. Św. Brata Alberta w Inowrocławiu przy ul. Jacewskiej 118,
- ogrzewalnia dla mężczyzn działająca przy wymienionym schronisku,
- schronisko dla kobiet przy ul. Toruńskiej 26 w Inowrocławiu.
Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz