Wiadomości

Paserzy luksusowych samochodów pod dozorem policji

Data publikacji 23.12.2016

Zatrzymani kilka dni temu dwaj mężczyźni, na posesji których kryminalni z Inowrocławia znaleźli kradzione Porsche, zostali doprowadzeni do oskarżyciela. Po tym jak usłyszeli zarzut paserstwa mienia znacznej wartości, prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

W tym tygodniu kryminalni z Inowrocławia na terenie jednej z posesji powiatu, odkryli dziuplę samochodową. Tam zabezpieczyli luksusowego porsche rocznik 2015 wartości blisko 290 tys. złotych oraz części i podzespoły od trzech innych luksusowych samochodów.

Mundurowi szybko potwierdzili, że samochód został skradziony na terenie Niemiec. Do sprawy zostali zatrzymani dwaj bracia w wieku 42 i 43 lata, którzy trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci pracowali nad sprawą, ustalali udział i rolę mężczyzn w przestępczym procederze. Badali źródło pochodzenia innych części od pojazdów marki: Jaguar, Porsche Panamera i Audi A5 zabezpieczonych w tym samym miejscu. Kryminalni potwierdzili, że elementy i podzespoły samochodowe również pochodzą od skradzionych pojazdów na terenie Niemiec w okresie listopada i grudnia tego roku. Łączna wartości wszystkich utraconych samochodów to prawie 860 tys. złotych.

Wczoraj (22.12) policjanci doprowadzili mężczyzn do oskarżyciela i przedstawili mu zebrany materiał dowodowy. Wnioskowali też o tymczasowe aresztowanie dla zatrzymanych.

Po tym, jak mężczyźni usłyszeli zarzut paserstwa mienia znacznej wartości, oskarżyciel zdecydował, że zostaną oni objęci policyjnym dozorem. 43-latek będzie musiał także wpłacić poręczenie majątkowe w kwocie 20 tys. zł. a jego młodszy brat ma zakaz opuszczania kraju.

Za paserstwo mienia znacznej wartości grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

 

asp. szt. Izabella Drobniecka

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony