Wiadomości

Przestępczy duet w rękach mogileńskiej policji

Data publikacji 23.12.2016

Mogileńscy policjanci zatrzymali 30–letniego bydgoszczanina i jego 27–letnią kompankę, którzy mają na koncie liczne przestępstwa w całym województwie. Przestępczy duet w zuchwały sposób kradł głównie odzież, pościele i artykuły przemysłowe. Sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w środę (21.12.2016) po południu na ulicy plac Wolności w Mogilnie. Dyżurny komendy policji został poproszony o pilną interwencję w jednym ze sklepów odzieżowych, gdzie odważne ekspedientki zagrodziły drogę ucieczki mężczyźnie, który chwilę wcześniej ukradł 2 komplety pościeli. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 30 – letni bydgoszczanin nie działał sam.
W procederze pomagała mu 27 – letnia kompanka. Przestępczy duet działał w podobny sposób. Kobieta prowadziła rozmowę z ekspedientką próbując odwrócić jej uwagę, natomiast mężczyzna
w tym czasie chował towar za kurtkę, po czym wybiegał ze sklepu. Tak też było w tym przypadku. Jednak z niewiadomych przyczyn, po około 10 minutach „skruszony” mężczyzna powrócił do sklepu żeby oddać skradziony towar. Wtedy pracownice zamknęły go w środku i zadzwoniły na Policję. Funkcjonariusze bardzo szybko zatrzymali jego towarzyszkę. 27 – latka przebywała w pobliżu zaparkowanej niedaleko sklepu hondy accord. We wnętrzu pojazdu policjanci ujawnili znaczne ilości nowej odzieży oraz artykułów w postaci zabawek, pościeli i innych rzeczy o łącznej wartości 4 tysięcy złotych. Mężczyzna z kobietą nie potrafili określić skąd pochodzi towar. Ponadto nie posiadali żadnych dowodów zakupu.

Zatrzymaną parę przewieziono do policyjnego aresztu. Wczoraj (22.12.2016) podejrzanym o liczne kradzieże w placówkach handlowych na terenie województwa kujawsko – pomorskiego przedstawiono zarzuty kradzieży. Decyzja prokuratora 27 – latka i 30 – latek zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Autor: mł. asp. Tomasz Bartecki
Publikacja: asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony