Wiadomości

Sprzedawał papierosy bez akcyzy

Data publikacji 23.12.2016

Policjanci z bydgoskich Wyżyn ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w jednym ze sklepów oraz na terenie swojej posesji miał papierosy bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieuiszczonych podatków wynoszą ponad 24 tysiące złotych.

Z ustaleń policjantów wynikało, że jeden z mieszkańców Bydgoszczy oferuje do sprzedaży papierosy bez polskich znaków akcyzy. Podejrzenia kryminalnych potwierdziły się. W trakcie przeszukania  placówki handlowej kryminalni ujawnili i zabezpieczyli 540 paczek papierosów różnych marek, które nie miały znaków skarbowych akcyzy.

Na tym jednak nie koniec. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny policjanci znaleźli kolejne pół tysiąca nieopodatkowanych paczek papierosów. Po ich przeliczeniu okazało się, że  w ten sposób uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 24 tysięcy złotych. 44-latek został zatrzymany. Odpowie za swój czyn z kodeksu karno-skarbowego. Teraz jego sprawą zajmą się urzędnicy celni, do których trafią materiały sprawy.

Autor: st.asp. Lidia Kowalska
Publikacja: st.asp. Lidia Kowalska

  • zabezpieczone papierosy #1
  • zabezpieczone papierosy #2
  • zabezpieczone papierosy #3
  • zabezpieczone papierosy #4
  • zabezpieczone papierosy #5
Powrót na górę strony