Wiadomości

Odblaskowe zawieszki i książeczki dydaktyczne dla włocławskich przedszkolaków

Data publikacji 05.01.2017

Włocławscy policjanci gościli u przedszkolaków przy Zespole Szkół nr 9. To była nietypowa lekcja o bezpieczeństwie, która zakończyła się miłym akcentem - obdarowaniem małych słuchaczy odblaskowymi zawieszkami i książeczkami dydaktycznymi.

Przed nami zimowe ferie. Zbliżający się czas tego wypoczynku to doskonały moment na spotkania z dziećmi, młodzieżą i rozmowy o bezpiecznych zachowaniach.
Tak też się stało w Zespole Szkół nr 9 we Włocławku. Przedstawiciele wydziału prewencji włocławskiej komendy spotkali się z tamtejszymi przedszkolakami.

Przede wszystkim rozmawiali o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku. Oczywiście nieobce były informacje o bezpieczeństwie na drodze, czyodpowiednim zachowaniu podczas kontaktu z osobami obcymi. Mundurowi opowiedzieli również o konsekwencjach wynikających z nieprawidłowego korzystania z zamarzniętych akwenów, niewłaściwego poruszania się po drodze, braku elementów odblaskowych. Dla urealnienia tych wiadomości dzieciaki mogły zajrzeć do „magicznej tuby”, która odzwierciedlała sytuację widoczności pieszego z odblaskiem i bez niego. Maluchy przekonały się tym samym, że warto być widocznym. Dlatego też, wszystkie przedszkolaki otrzymały odblaskowe zawieszki, które obiecały wykorzystywać w sytuacji, kiedy poruszać się będą po ulicach.

Poza tym, otrzymały również książeczki, które zawierały różne informacje o prawidłowych zachowaniach w różnych sytuacjach, okolicznościach, miejscach, porach roku itp.
Takie spotkania wpisały się już w stały scenariusz policyjnej pracy prewencyjnej. To niezwykle sympatyczny akcent służby, a i dla odbiorców stanowi zawsze nowe doświadczenie.

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.3 MB)

Powrót na górę strony