Wiadomości

Aleksandrowscy policjanci kontrolują miejsca przebywania bezdomnych

Data publikacji 11.01.2017

Aleksandrowscy policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Docierają do osób korzystających z prowizorycznych miejsc noclegowych, a przez to wystawionych na nierzadko zabójcze działania niskich temperatur. Zastanych tam bezdomnych informują, gdzie można uzyskać pomoc.

Niska temperatury stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych i w podeszłym wieku. Zagrożenie dotyczy także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w budynkach opuszczonych, a zarazem nieogrzewanych. Szczególnie noce przynoszą znaczne spadki temperatury, dlatego aleksandrowscy  policjanci prowadzą kontrole miejsc, gdzie najczęściej przebywają bezdomni. Napotkane w nich osoby informują, w jaki sposób i gdzie mogą otrzymać pomoc w postaci noclegu, ciepłego posiłku, czy miejsca, w którym można się ogrzać. Tłumaczą, jak niebezpieczne jest nocowanie w tak niskich temperaturach.

Nie bądźmy obojętni!!! Pamiętajmy, aby o przypadkach osób bezdomnych, wymagających pomocy, informować pod numerami alarmowymi policji: 997, 112.

Autor: mł. asp. Marta Błachowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony