Wiadomości

Pomóżmy potrzebującym przetrwać zimę

Data publikacji 13.01.2017

W związku z niskimi temperaturami policjanci podejmują działania w trosce o osoby bezdomne, wymagające opieki i pod wpływem alkoholu, które mogą być narażone na zamarznięcia. Brodniccy mundurowi wspólnie ze strażnikami miejskimi sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać ci, którzy zwłaszcza teraz potrzebują pomocy.

Policjanci cały czas apelują o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne i starsze. Zimą nie bądźmy obojętni wobec właśnie tych osób. Informujmy odpowiednie służby zawsze, gdy zauważymy, że potrzebna jest pomoc. Pamiętajmy, wystarczy jeden telefon, by uratować komuś życie.

Panujące na zewnątrz warunki pogodowe są zmienne. Pamiętajmy jednak, że zawsze, w trakcie dużych mrozów, wychodząc z domu należy być odpowiednio przygotowanym.
Podobnie jak w poprzednich latach brodniccy policjanci, wspólnie ze straznikami miejskimi, monitorują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i gdzie z powodu niskich temperatur może dojść do zagrożenia ich zdrowia i życia. Są to w szczególności opuszczone budynki, piwnice, ogródki działkowe, dworcowe poczekalnie, klatki schodowe, czy węzły ciepłownicze.

W związku z powyższym zwracamy się do mieszkańców, aby informowali Policję, Straż Miejską, MOPS, GOPS o wszystkich przypadkach osób starszych, czy bezdomnych i pod wpływem alkoholu, którym mogą zagrażać niskie temperatury.

Autor: st. asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony