Wiadomości

Policjanci kolejny raz przeszukują okolice Wisły w związku z zaginięciem Remigiusza Baczyńskiego

Data publikacji 13.01.2017

Policjanci nadal poszukują Remigiusza Baczyńskiego, który zaginął nocą z 30 na 31 grudnia ubiegłego roku. Płetwonurkowie z SAT KWP w Bydgoszczy kolejny już raz przeszukiwali Wisłę w okolicach tarasu widokowego. Nie natrafiono jednak na żaden dodatkowy ślad przybliżający policjantów do wyjaśnienia tej sprawy. Funkcjonariusze cały czas przesłuchują świadków i analizują zabezpieczone nagrania monitoringu.

Płetwonurkowie z Sekcji Antyterrorystycznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy kolejny już raz podjęli próbę poszukiwań Remigiusza Baczyńskiego i przeszukiwali Wisłę w okolicach tarasu widokowego. Mundurowi nie natrafili jednak na żaden dodatkowy ślad przybliżający ich do wyjaśnienia tej sprawy. Funkcjonariusze cały czas rozmawiają ze świadkami analizując krok po kroku wydarzenia tamtej nocy, a także przeglądają skrupulatnie zabezpieczone nagrania z monitoringu.

Przypomnijmy: w miniony piątek (5.01.17) antyterroryści z Bydgoszczy sprawdzali nabrzeże Wisły od strony Majdanów. Ze względu na bardzo trudne warunki, zarówno powietrza, jak i wody (silny nurt Wisły i praktycznie zerowa widoczność w wodzie) płetwonurkowie sprawdzili kilka miejsc. Wszystko musiało odbywać się jednak przy specjalnej asekuracji z brzegu.

Następnego dnia (6.01.17) od 10:30 funkcjonariusze Zespołu Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, pomimo trudnych warunków panujących na zewnątrz, wyruszyli w patrol łodzią po Wiśle w poszukiwaniu śladów, które mógł pozostawić Remigiusz Baczyński. Mężczyzna nocą z 30 na 31 grudnia ubiegłego roku wyszedł z lokalu przy ul. Kopernika w Toruniu i do tej pory nie wrócił do miejsca zamieszkania.

Policjanci poszukiwania rozpoczęli w rejonie lewobrzeżnym na wysokości Kępy Bazarowej, kierując się w dół rzeki w kierunku Czarnowa. Przeszukiwali w miarę możliwości nurt rzeki, zakola, pomiędzy ostrogami rzecznymi, na wysokości Zamku Dybowskiego, AZS Popiełuszki, Małej i Wielkiej Nieszawki, rejon Wisły na wysokości ul. Szosy Bydgoskiej do Starego Torunia. Mundurowi przeszukiwali nadbrzeża rzeki, nurt główny oraz poza nurtem, okolice ostróg rzecznych, zarośla przybrzeżne na wyznaczonym odcinku. Z uwagi na ekstremalnie trudne warunki pogodowe tj. płynące z silnym nurtem kry lodowe, niską temperaturę otoczenia konieczne było zakończenie czynności przy użyciu łodzi.

Nadal apelujemy do wszystkich osób, które posiadają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w odnalezieniu tego mężczyzny proszone są o pilny kontakt z najbliższą jednostką policji pod numerami 997 lub 112, bądź 56 641 25 70 lub 56  641 25 56.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony