Wiadomości

Policyjna profilaktyka z ambony

Data publikacji 16.01.2017

Lipnowscy policjanci, podczas niedzielnej mszy, przestrzegali przed oszustami, wyłudzającymi pieniądze różnymi metodami, a także apelowali o noszenie odblasków. Pomysł ten, by wspólnie przeciwdziałać przestępcom, zrodził się podczas spotkania funkcjonariuszy z duchownymi.

Wczoraj (15.01.2016), podczas mszy w lipnowskiej parafii Bł. Michała Kozala, policjanci ostrzegali przed oszustami z kościelnej ambony. To efekt niepisanego pozorumienia, jakie zawarli mundurowi z kapelanem lipnowskiej policji ks. Henrykiem Kołodziejczykiem, a jednocześnie proboszczem tej parafii. Pomysł, by zjednoczyć siły w walce z przestępcami wyłudzającymi pieniądze metodą "na wnuczka" na terenie Lipna powstał podczas spotkania funkcjonariuszy z duchownymi, które odbyło się pod koniec ubiegłego roku, a dotyczyło szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Policjanci podczas mszy omówili najczęstsze sposoby i metody działania przestępców. Przytoczyli przykłady takich wyłudzeń i ostrzegli przed jakimkolwiek przekazywaniem pieniędzy bez zweryfikowania uzyskanych - szczególnie telefonicznie - informacji.

Pamiętajmy! Policja nigdy nie prosi o przekazanie komukolwiek pieniędzy! Jeśli padnie taka prośba czy sugestia możemy być pewni, że mamy do czynienia z oszustami!

Przed zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka policjanci zwrócili się z apelem, aby przekazywać te informacje bliskim, a także osobom starszym i mieszkającym samotnie, a do prezentu czy kwiatów dołączyć policyjną ulotkę profilaktyczną, którą zostawili przy wejściu do kościoła.

Na koniec policjanci przypomnieli o noszeniu odblasków i zaapelowali o to byśmy w ten sposób sami zadbali o nasze bezpieczeństwo na drodze.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony