WIADOMOŚCI

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie radziejowskim

Data publikacji 19.01.2017

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji. W powiecie radziejowskim mieszkańcy dotychczas wskazali ponad 100 takich punktów, które uważają za zagrożone.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, dzięki której mieszkańcy całego kraju, a zatem i naszego województwa, mogą zgłaszać miejsca, które według nich są zagrożone. Narzędzie to, ma służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Za pomocą internetu można wskazać policjantom, gdzie np. nocują bezdomni, w którym miejscu są źle zaparkowane pojazdy, gdzie dochodzi do przekroczeń prędkości itp.

W powiecie radziejowskim dotychczas naniesionych na mapie zostało 111 takich miejsc. Większość zgłoszeń dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości (32 zgłoszenia), parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych (16 zgłoszeń) i spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem (29 zgłoszeń).
Aplikacja jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie, a jej obsługa jest bardzo prosta.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji,  które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy dzwonić pod nr 112 lub 997.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska