Wiadomości

„Bezpiecznie- chce się żyć” we Włocławku

Data publikacji 19.01.2017

Wydział ruchu drogowego włocławskiej komendy kolejny raz włączył się w realizację działań prewencyjnych mających na względzie bezpieczeństwo na drogach. To efekt wieloletniej współpracy włocławskich policjantów i Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Spotkania z uczniami w szkołach, różnego rodzaju konkursy, nagrywane audycje radiowe, telewizyjne, czy wreszcie bezpośrednie działania policjantów na drogach, różne akcje, propagowanie bezpiecznego poruszania się po ulicach, przekazywanie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego elementów odblaskowych - to tylko niektóre z przedsięwzięć, jakie podejmują włocławscy policjanci w celu podnoszenia poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Dlatego też, nie obce są mundurowym również inne działania, których inicjatorami są inne instytucje. Od kilku już lat włocławscy policjanci współpracują z Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. To niezwykle cenna inicjatywa.

Na spotkaniach, w których uczestniczy zawsze kilkaset osób policjanci mają możliwość przekazania najważniejszych informacji z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To czas, kiedy funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego prezentuje najistotniejsze wiadomości dotyczące m.in. stanu bezpieczeństwa na drodze.

Tym razem w spotkaniu wzięła udział mł. asp. Izabela Koperska. Tematy, jakie poruszyła to: przyczyny i skutki wypadków drogowych, analiza zachowań uczestników ruchu drogowego, nietrzeźwość, jako jedna z przyczyn wypadków drogowych, a także zagadnienia z zakresu niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Nie zabrakło również niezwykle ważnych informacji dotyczących działań profilaktycznych, jakie podejmowane są w regionie.

Po dawce istotnych informacji przezkazanych przez policjantkę przyszedł czas na chwilę wytchnienia. W drugiej części spotkania zebrani mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać piosenek w wykonaniu gwiazdy wieczoru - Andrzeja Piasecznego.

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony