Wiadomości

Bezpieczny i przyjazny internet

Data publikacji 21.01.2017

O cyberprzemocy, o tym, czy korzystanie z internetu jest zawsze bezpieczne i jak należy się zachowywać, aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Takie tematy poruszyli policjanci podczas spotkań z uczniami rypińskich szkół.

Internet to nieodzowny element naszego życia. Czerpiemy z niego wiadomości, a także zawieramy nowe znajomości. Niestety niewłaściwe korzystanie z internetu może przysporzyć nam wielu kłopotów. O tym, jak mądrze z niego korzystać, informują policjanci podczas spotkań z młodzieżą.Takie spotkania odbyły się w ostatnich dniach w Gimnazjum oraz w Liceum Ogólnokształcącym w Rypinie

Uczniowie podczas spotkań z policjantami dowiedzieli się, jakie negatywne skutki niesie niewłaściwe korzystanie z powszechnych w dzisiejszych czasach portali społecznościowych oraz komunikatorów internetowych i jak im zapobiec. Szczególną uwagę zwrócili na niebezpieczeństwo wynikające z zawierania znajomości z osobami, które mogą podawać się za kogoś innego.

Policjanci wyjaśnili młodzieży także, czym jest cyberprzemoc oraz przedstawili formy cyberprzemocy, którymi są  m.in. wyzywanie, straszenie, poniżanie innych osób w Internecie lub przy użyciu telefonu, robieniu komuś zdjęć, rejestrowanie filmów bez  zgody drugiej osoby, publikowanie w internecie lub rozsyłanie telefonem zdjęć, filmów lub tekstów, które obrażają lub ośmieszają innych. Były także przestrogi o skutkach prawnych przestępstw popełnianych w sieci. Na zakończenie był czas na zadawanie pytań.
 

Autor: asp. Dorota Rupińska/ KPP Rypin
Publikacja: st.asp. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony