Wiadomości

„Bezpieczna droga K-62”- wspólne działania policjantów z Radziejowa i Włocławka

Data publikacji 23.01.2017

Poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach to jedno z ważniejszych zadań policji. Radziejowscy policjanci wraz ze swymi kolegami z Włocławka przeprowadzili wspólne działania na drodze krajowej nr 62. Były kontrole i posypały się mandaty.

W miniony piątek (20.01.17) policjanci ogniwa ruchu drogowego z Radziejowa i Włocławka przeprowadzili wspólne działania pn. "Bezpieczna droga K-62". Mundurowi wzięli pod „lupę” zachowania kierowców na drodze krajowej nr 62, przebiegającej przez te oba powiaty.

Główne cele działań tj. łamanie przez kierujących przepisów prawa o ruchu drogowym, dotyczących między innymi przestrzegania dozwolonej prędkości, korzystania z pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach, trzeźwości kierowców, to okoliczności, które mają wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Mundurowi skontrolowali 45 pojazdów. Każdy z kierujących został sprawdzony pod względem stanu trzeźwości. Na szczęście nikt nie jechał „na podwójnym gazie”. Niemniej, aż w 25 przypadkach mundurowi nałożyli na kierujących mandaty karne  za popełnione wykroczenia. Policjanci zatrzymali także 3 dowody rejestracyjne.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony