Wiadomości

W trosce o bezpieczną podróż

Data publikacji 24.01.2017

Włocławscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących. Zwiększony ruch na drogach spowodowany wyjazdami na ferie to okoliczność, dla której mundurowi zintensyfikowali swoje działania.

Ferie zimowe to czas wypoczynku, który najchętniej spędzamy poza domem. Wiążę się to zatem z wyjazdami, a zatem zwiększonym ruchem na drogach. To z kolei może generować zwiększoną ilość zdarzeń - kolizji, czy wypadków.
Włocławscy policjanci podejmują wiele działań, aby podróżowanie było jak najbardziej bezpieczne. Policyjne patrole sprawdzają m.in.stan trzeźwości kierowców, czy stosują się oni do przepisów, jeżdżą zgodnie z obowiązującą prędkością, a także czy dzieci przewożone są w fotelikach itp.

W miniony weekend włocławscy policjanci przeprowadzili 422 kontrole pojazdów i sprawdzili trzeźwość 458 kierujących. Mundurowi nałożyli 170 mandatów karnych, w tym 74 za przekroczenie prędkości, 17 za brak pasów bezpieczeństwa oraz 13 za przekroczenia w stosunku do niechronionych uczestników ruchu. Policjanci zatrzymali jedno prawo jazdy oraz 34 dowody rejestracyjne, w tym 10 za nieprawidłowe oświetlenie pojazdu.

Mundurowi sprawdzają również autokary, którymi przewożone są dzieci i młodzież na wypoczynek.

Przypominamy, że każda zainteresowana osoba może zgłosić taką potrzebę we włocławskiej komendzie. Sprawdzenia takie odbywają się na parkingu przed komendą. Po skontrolowaniu stanu trzeźwości kierującego, stanu technicznego autokaru, odpowiedniej dokumentacji, możemy być pewni, że nasze dzieci bezpiecznie wyruszyły w podróż.

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.27 MB)

Powrót na górę strony