Wiadomości

Zarzuty za posiadanie i udzielanie narkotyków również małoletniemu

Data publikacji 25.01.2017

25–letni mieszkaniec Wąbrzeźna usłyszał dziś zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielania również małoletniemu. Policjanci podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny zabezpieczyli blisko 60 g marihuany i amfetaminy, przygotowane w porcjach do sprzedaży, a także wagi oraz młynek. Podejrzanemu grozi teraz kara więzienia do lat 10, ale nie krótsza niż 3.

Do zatrzymania 25-latka doszło w miniony poniedziałek (23.01.17). Tego dnia wąbrzescy kryminalni zapukali do jego mieszkania na terenie miasta. W pomieszczeniach, ktore zajmował stróże prawa ujawnili poporcjowane w woreczki narkotyki. W sumie zabezpieczyli 12 "dilerówek" z marihuaną o łącznej wadze blisko 30 g oraz 36 z taką samą ilością amfetaminy. Ponadto, funkcjonariusze znaleźli też trzy wagi elektroniczne i młynek do rozdrabiania suszu roślinnego.

Mieszkaniec Wąbrzeźna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dzisiaj (25.01.17) usłyszał zarzut  posiadania znacznej ilości narkotyków oraz udzielania ich w celu ośiągnięcia korzyści majątkowej również małoletniemu. Decyzją prokuratora został on objęty policyjnym dozorem, zobowiązany do poręczenia majątkowego, a ponadto ma zakaz opuszczania kraju. Mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia, ale nie krótsza niż 3.

Autor: st. sierż. Michał Głębocki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony