Wiadomości

Nieletni złodzieje zatrzymani przez policjantów z Brodnicy

Data publikacji 27.01.2017

Brodniccy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch nieletnich sprawców kradzieży pił spalinowych. Młodzi brodniczanie, z jednego z supermarketów, skradli sprzęt elektryczny o wartości 1100 złotych. Policjanci odzyskali część łupów. Zgromadzony przez brodnickich policjantów materiał dowodowy trafi wkrótce do sądu dla nieletnich.

W miniony wtorek (24.01.17) brodniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w supermarkecie budowlanym. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że z półek sklepowych zginęły 3 pilarki elektryczne o łącznej wartości 1100 złotych. Mundurowi przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i rozpoczęli pracę nad ustaleniem jego sprawcy. Funkcjonariusze wytypowali dwóch podejrzewanych.

Okazali się nimi 14-latek i jego rok starszy kolega. W mieszkaniu jednego z nich policjanci ujawnili jedną skradzioną pilarkę. Funkcjonariusze zwrócili odzyskany sprzęt do sklepu. Kryminalni ustalają co się stało z pozostałymi łupami. Zgromadzony przeciwko chłopcom materiał dowodowy trafi do sądu dla nieletnich,który zadecyduje o ich dalszym losie.

Autor: st. asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony