Wiadomości

Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 27.01.2017

Policjanci z bydgoskiej komendy zatrzymali mężczyznę związanego z przestępczością narkotykową. W użytkowanym przez niego pomieszczeniu gospodarczym kryminalni zabezpieczyli ponad 60 gramów marihuany. 21-latek usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator nadzorujący sprawę zastosował wobec niego dozór policyjny.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową bydgoskiej komendy ustalili, że jeden z mieszkańców Śródmieścia może posiadać znaczne ilości środków odurzających. By potwierdzić te informacje pojechali do jego miejsca zamieszkania. Podejrzewanego mężczyznę zauważyli wychodzącego z klatki schodowej budynku, w którym mieszka. Po przedstawieniu powodu wizyty mężczyzna wskazał im miejsce ukrycia suszu roślinnego.

Podczas przeszukania pomieszczenia gospodarczego, które 21-latek użytkował, kryminalni ujawnili 54 woreczki strunowe z zawartością ponad 67 gramów suszu roślinnego. Narkotyki były ukryte w plastikowej butelce. Wstępnie przeprowadzone badania wykazały, że jest to marihuana. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli wagę elektroniczną, puste woreczki strunowe oraz pieniądze w kwocie kilkuset złotych. „Właściciel” narkotyków został zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań. Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Dzisiaj (27.01.2017) bydgoszczanin trafił przed oblicze prokuratora, który po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, zastosował wobec 21-latka dozór policyjny. Mężczyźnie może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: st.asp. Lidia Kowalska
Publikacja: st. asp. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony