Wiadomości

Lipnowska policjantka, strażak i WOPR-owcy tym razem edukowali gimnazjalistów

Data publikacji 31.01.2017

Policjantka, strażak i lipnowscy WOPR-owcy spotkali się z uczniami gimnazjum nr 1 w Lipnie, aby porozmawiać o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu zwłaszcza podczas ferii zimowych. Były alkogoogle, czujka dymu i sprzęt ratowniczy.

W ramach działań dotyczących bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych z uczniami Gimnazjum nr 1 w Lipnie spotkali się przedstawiciele służ odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Policjantka opowiedziała o bezpiecznych zachowaniach na drodze i w domu. Przestrzegła także przed oszustami, którzy mogą w ferie pukać do mieszkań, spodziewając się nieobecności dorosłych oraz o konsekwencjach moralnych i prawnych rzucania śnieżkami w pojazdy. Jest to jedno z nielicznych wykroczeń, za które nieletnim grozi odpowiedzialność karna. Uczniowie mogli się także przekonać jak wysokoprocentowe trunki wpływają na naszą zdolność postrzegania, dzięki możliwości pokonania slalomu w alkogooglach.

Strażak omówił zagrożenie pożarowe i przedstawił sposoby zapobiegania niebezpieczeństwom powodowanym przez ogień i czad.

Natomiast grupa interwencyjna lipnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zaprezentowała sprzęt ratowniczy używany podczas akcji na zamarzniętych akwenach i przestrzegła przed wchodzeniem na lód pokrywający jeziora, rzeki czy stawy. Przypomniała też zasady prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej i udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony