Wiadomości

Pokrzywdzony namierzył złodzieja, a resztą zajęli się policjanci

Data publikacji 03.02.2017

Patrol policji zatrzymał 28-letniego mężczyznę, który odpowie za trzy kradzieże. Sprawcę namierzył sam pokrzywdzony na podstawie zapisu monitoringu. Gdy tylko wypatrzył go na jednej z ulic od razu zawiadomił funkcjonariuszy. 28-latkowi grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Dwa dni temu (1.02.17) w Inowrocławiu na terenie skweru handlowego przy ul. Laubitza doszło do kradzieży. Nieznany wtedy sprawca z nieczynnego już stoiska odzieżowo-zabawkowego zabrał 11 czapek i uciekł. Pokrzywdzony, po tym, jak zorientował się, że doszło do przestępstwa, przejrzał sklepowy monitoring, by dowiedzieć się kto jest złodziejem. Na tej podstawie sam rozpoczął poszukiwania. Jeżdżąc po mieście, w rejonie ul. Św. Ducha wypatrzył mężczyznę, który odpowiadał wyglądowi sprawcy. Natychmiast wezwał policję. Przybyły na miejsce patrol zatrzymał podejrzewanego. 28-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Z zebranych przez funkcjonariuszy dowodów wynika, że sprawca okradł stoisko w ostatnim czasie trzykrotnie, zabierając czapki, rękawiczki i zabawki na łączną sumę blisko 2 tys. zł. Usłyszał zatem zarzuty kradzieży mienia. Doprowadzony przez policjantów wczoraj (2.02.17) do oskarżyciela został objęty policyjnym dozorem. Kodeks karny przewiduje dla sprawcy kradzieży karę do 5 lat więzienia.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony