Wiadomości

Zarzuty za rozpijanie nieletnich i znieważenie funkcjonariuszy

Data publikacji 03.02.2017

Załoga karetki pogotowia zabrała na oddział małoletniego, którego znaleziono nieprzytomnego na ulicy Komunalnej w Lipnie. Policjanci ustalili, że wcześniej w pobliskim mieszkaniu, należącym do 20-letniej mieszkanki Lipna, spożywał on alkohol. Kobieta usłyszała już zarzut rozpijania małoletnich, a także znieważenia interweniujących funkcjonariuszy.

Lekarz z lipnowskiego szpitala powiadomił policję o tym, że załoga karetki pogotowia przywiozła do szpitala 16–latka, którego znaleziono leżącego na ul. Komunalnej w Lipnie. Jak się okazało, młody mężczyzna był w stanie upojenia alkoholowego. Zawartość alkoholu w jego organizmie była tak duża, że zagrażała jego życiu i zdrowiu.  Poza tym chłopak, leżąc dłużej na chodniku, zagrożony był hipotermią. Policjanci od razu udali się w miejsce, gdzie go znaleziono i ustalili, że prawdopodobnie pił on alkohol z jedną z mieszkanek Lipna. Gdy mundurowi weszli do mieszkania kobiety zastali ją tam w towarzystwie dwóch małoletnich, z którymi także piła alkohol. Kobieta w czasie interwencji była agresywna i znieważyła policjantów. Została zatrzymana, a nieletni, z którymi piła alkohol, po przewiezieniu do KPP w Lipnie, zostali przekazani pod opiekę rodzinie.
20-latka spędziła noc w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty. Jak się okazało, nie była to pierwsza tego typu „biesiada” w jej mieszkaniu. Odpowie za kilkukrotne rozpijanie małoletnich przez ułatwianie im spożywania napojów alkoholowych oraz za znieważenie funkcjonariuszy podczas i w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków służbowych.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony