Wiadomości

Policjanci na spotkaniach z mieszkańcami Rogowa i Janowca Wlkp.

Data publikacji 13.02.2017

Z inicjatywy Komendanta Komisariatu Policji w Janowcu Wielkopolskim, pow. żniński, asp. szt. Zbigniewa Dudziaka zorganizowano dwa spotkania z obywatelami. Pierwsze z nich odbyło się w Rogowie, a drugie w Janowcu Wielkopolskim. Rozmawiano głównie o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także aplikacji "Moja Komenda".

Podczas obydwóch spotkań mundurowi: Kierownik Rewiru Dzielnicowych KPP w Żninie – asp. szt. Robert Wróblewski oraz Komendant Komisariatu Policji w Janowcu Wielkopolskim, pow. żniński, asp. szt. Zbigniew Dudziak przybliżyli tematykę funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi szczegółowo opisali, w jaki sposób należy zaznaczyć zagrożenie i jak jest to weryfikowane przez funkcjonariuszy. Podkreślili jednocześnie, że punkty nanoszone na mapę nie mogą mieć charakteru interwencyjnego, gdyż w przypadkach niecierpiących zwłoki należy wezwać interwencję po numerem alarmowym 997 lub 112. Następnie przedstawił bieżącą statystykę dla poszczególnych gmin dotyczącą potwierdzonych i niepotwierdzonych zgłoszeń na mapie.

Podczas spotkań policjanci omówili również tematykę dotyczącą zagrożenia dopalaczami. Skąd pochodzi ich nazwa oraz jakie konsekwencje prawne grożą za ich posiadanie lub sprzedaż. Uswiadomili także słuchaczy jakie stwarzają one zagrożenie dla osoby, która je zażyła.

Mundurowi przybliżyli zasadę funkcjonowania aplikacji „Moja Komenda”, która zainstalowana na smartfonie pozwala na błyskawiczne odnalezienie najbliższej jednostki policji oraz dzielnicowego przypisanego do danego rejonu.

Po wygłoszonych prelekcjach mundurowi i zebrani goście przystąpili do dyskusji. Obecni na spotkaniach mieszkańcy chętnie zadawali pytania. Wskazywali obszary, w których, ich zdaniem, policjanci powinni podjąć czynności, bądź zwrócić uwagę podczas codziennych patroli.

Inicjator tych spotkań asp. sztab. Zbigniew Dudziak zapowiedział, że w przyszłości częściej będzie organizował tego typu spotkania.   

Autor: sierż. szt. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony