Wiadomości

Ogólnopolska akcja liczenia osób bezdomnych w powiecie żnińskim

Data publikacji 13.02.2017

Z inicjatywy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ubiegłym tygodniu przeprowadzono akcję liczenia osób bezdomnych. W działania włączyli się również policjanci z Barcina.

W Barcinie, tamtejszy komendant komisariatu współpracuje z dyrektorem Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w celu niesienia pomocy doraźnej i długofalowej osobom bezdomnym. Dzięki tej współpracy w okresie zimowym mundurowi wspólnie z pracownikami MGOPS wizytowali miejsca pobytu bezdomnych i udzielali im doraźnej pomocym.in.  poprzez wręczanie odzieży i koców, częstowanie ciepłą herbatą i kanapkami. Niestety żadna z osób nie wyraziła zgody na przewiezienie jej do schroniska dla bezdomnych.

Przy okazji przeprowadzanej akcji liczenia osób bezdomnych, dzielnicowi z Barcina oraz pracowniczki MGOPS wręczyli tym osobom czujniki tlenku węgla (czadu). Bezdomni często zajmują pustostany, szopy i inne miejsce, w których panują trudne warunki, zagrażające życiu i zdrowiu.  Dzięki temu urządzeniu z pewnością będą bezpieczniejsi.

Autor: sierż. sztab. Wioleta Burzych
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony