Wiadomości

Zatrzymany dzięki zapisom z monitoringu i spostrzegawczości dzielnicowego

Data publikacji 16.02.2017

Dzielnicowi z Aleksandrowa zatrzymali 28-latka, który zabrał ze sklepu pozostawiony tam portfel ze sporą ilością gotówki. Namierzenie sprawcy było możliwe dzięki zapisom z monitoringu i policjantowi, który od razu rozpoznał sprawcę. Skradziony portfel wraz z jego zawartością wróciły do rąk pokrzywdzonej.

Wczoraj (15.02.17) około 16.00 w Aleksandrowie Kujawskim, w jednym ze sklepów, roztargniona klientka zostawiła swój portfel. Dość szybko ktoś się nim „zaopiekował”. A było czym, bo w portfelu pokrzywdzona miała 270 zł, 100 euro, srebrny pierścionek, kolczyki i karty kredytowe. Na miejsce został skierowany dzielnicowy, który przejrzał monitoring. Na zapisie od razu rozpoznał sprawcę.

Dyżurny przekazał tę informację patrolom i już po chwili, na jednej z ulic, inni dzielnicowi zatrzymali 28-letniego mieszkańca miasta. Część łupów miał przy sobie, a pozostałe zdążył już zanieść do miejsca zamieszkania. Wszystkie skradzione przedmioty wróciły do rąk pokrzywdzonej. Zatrzymany 28-latek trafił do policyjnego aresztu. Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Marta Błachowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony