Wiadomości

Nielegalny tytoń i alkohol nie trafi na rynek

Data publikacji 16.02.2017

Tytoń i alkohol bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli żnińscy mundurowi wspólnie z celnikami w lokalu należącym do 39-letniego mieszkańca gminy Żnin. Za posiadanie tego nielegalnego towaru grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.

Żnińscy kryminalni w toku prowadzonych czynności uzyskali informację, że jeden z mieszkańców gminy Żnin posiada nielegalny alkohol i tytoń. Policjanci postanowili sprawdzić tę informację. Wczoraj (15.02.17) wspólnie z funkcjonariuszami z Urzędu Celnego w Bydgoszczy oraz Izby Celnej w Toruniu pojechali do miejsca zamieszkania namierzonego 39-latka. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze znaleźli 27 plastikowych butelek o pojemności 0,9 litra z alkoholem, kilkadziesiąt różnych marek cygar, które ważyły łącznie 40 kg oraz pół kg krajanki. Oczywiście żaden z tych produktów nie posiadał polskiej akcyzy. 

Ze wstępnych szacunków wynika, że z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego Skarb Państwa poniósł straty na kwotę blisko 20 000 złotych. Zabezpieczone towary, razem ze zgromadzonym materiałem dowodowym, przekazano do Urzędu Celnego. Tam zostaną przeprowadzone dalsze czynności w tej sprawie. Za posiadanie alkoholu i tytoniu bez polskich znaków akcyzy grozi wysoka grzywna,  kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

Autor: sierż. szt. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony