Wiadomości

Kcyńscy policjanci radzili Seniorom, jak wystrzegać się oszustów

Data publikacji 16.02.2017

Policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni, pow. nakielski, spotkali się z członkami Klubu Seniora i rozmawiali o różnych zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać ze strony osób nieznajomych. Poruszono także kwestie związane z bezpieczeństwem pieszych.

Policjanci z komisariatu w Kcyni, pow. nakielski, spotkali się wczoraj (15.02.17) z członkami Klubu Seniora. Policjanci rozmawiali o zagrożeniach, jakie mogą dotyczyć osób starszych. Przede wszystkim omówili, w jaki sposób działają oszuści wyłudzający pieniądze metodami „na wnuczka” i „na policjanta”. Funkcjonariusze przestrzegali także przed wpuszczaniem do mieszkań inkasentów, osób trudniących się handlem obwoźnym, podających się za pracowników instytucji pomocowych czy przedstawicieli fundacji.

Spotkanie zorganizowane przez mundurowych miało na celu uświadomienie Seniorom zagrożeń, ale także zapobieganie przestępstwom popełnianym na ich szkodę.
Policjanci omówili też kwestie związane z poruszaniem się pieszych po drogach. Seniorom przypomniane zostały przepisy ruchu drogowego dotyczące właśnie niechronionych uczestników dróg. Akcentowano również, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych, szczególnie w porze wieczorowo–nocnej.

W spotkaniu uczestniczył również funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej z Nakła, p. Paweł Krzeszewski, który omówił zagrożenia związane z używaniem pieców i innych urządzeń grzewczych. Niewłaściciwe ich użytkowanie bowiem może spowodować zatrucie czadem.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony