Wiadomości

Szkolenia bydgoskich policjantów w związku z budową trasy S5

Data publikacji 16.02.2017

Policjanci z Wydziału Prewencji wspólnie z Nadleśnictwem Żołędowo przeprowadzili szkolenie dla funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy w zakresie legalności wywozu drzewa z lasu. Konieczność tego typu szkolenia wyniknęła w związku z budową trasy S5.

W związku z trwającymi pracami nad budową trasy S5 i koniecznością przeprowadzenia  wycinki znacznej ilości lasów wczoraj (15.02.2017) funkcjonariusze Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy wspólnie z Nadleśnictwem Żołędowo przeprowadzili szkolenie dla funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy w zakresie legalności wywozu drzewa z lasu.

Podczas szkolenia policjanci mieli możliwość zapoznania się z rodzajem dokumentacji niezbędnej przy wywozie drzewa oraz poznali szczegółowo plan przeprowadzenia wycinki drzew z podziałem na poszczególne nadleśnictwa. Uczestnicy szkolenia wymienili się również informacją na temat osób odpowiedzialnych za wycinkę na poszczególnych terenach, co ułatwi policjantom weryfikację podczas dokonywania sprawdzeń lub w przypadku wątpliwości co do legalności wycinki i wywozu.  Ponadto ustalono szczegóły współpracy w zakresie wspólnych służb mających na celu zapobieganie kradzieży i nielegalnego wywozu drewna z lasu.

Autor: Monika Karska Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz
Publikacja: st. asp. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony