Wiadomości

Z narkotykami uciekał przed policjantami

Data publikacji 20.02.2017

Policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali 22-latka podejrzewanego o posiadanie narkotyków oraz kierowanie pojazdem pod ich wpływem. Mężczyzna podczas ucieczki autem próbował pozbyć się nielegalnego towaru. O jego dalszym losie zadecydują już badania laboratoryjne.

Wczoraj (19.02.2017) w nocy policjanci z bydgoskiego Błonia, patrolując ulicę Kolbego, postanowili sprawdzić trzeźwość, jadącego w kierunku ulicy Wielorybiej, kierującego pojazdem marki Seat Ibiza. Kierowca, mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, nie reagował. Zaczął się pościg w trakcie, którego mężczyzna wyrzucił coś przez okno. Kilka ulic dalej został zatrzymany.

Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd, a następnie wyciągnęli go z samochodu. Wtedy zobaczyli, że z kieszeni wypadł mu woreczek z białym proszkiem. Okazało się również, że podczas ucieczki wyrzucił pudełko, w którym znajdował się susz roślinny oraz woreczek z białą substancją.

Wstępne badania narkotesterem wykazały, że jest to marihuana oraz amfetamina. W samochodzie mundurowi znaleźli także wagę elektroniczną, tzw. „dilerówkę” oraz lufkę. Badanie trzeźwości 22-latka wykazało, że nie spożywał alkoholu. Jednak wstępne badanie na zwartość zakazanych substancji psychoaktywnych w organizmie wykazało, że znajduje się pod wpływem marihuany oraz kokainy. Do badań została pobrana mu krew. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i zholowali pojazd.

Teraz o jego dalszym losie zadecydują już badania laboratoryjne. Jeśli ekspertyza potwierdzi wstępne wyniki, wówczas 22-latek będzie odpowiadać za posiadanie narkotyków oraz kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony