Wiadomości

Za wręczenie łapówki trafił do policyjnej celi

Data publikacji 20.02.2017

47-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego, chcąc uniknąć konsekwencji za przekroczenie prędkości, wręczył policjantom łapówkę. Teraz, za przestępstwo korupcyjne grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (19.02.17) w miejscowości Ostrowite, pow. rypiński, podczas służby policjanci kontrolowali prędkość przejeżdżających pojazdów. Tuż po 7.00 rano zatrzymali do kontroli toyotę rav4, której kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 26 km/h. Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że za popełnione wykroczenie, zgodnie z taryfikatorem, otrzyma mandat w kwocie 100 zł oraz 4 punkty karne.

Mężczyzna zaczął namawiać kontrolującego go policjanta, aby inaczej załatwił tę sprawę. Gdy funkcjonariusz poinformował go, że nie ma takiej możliwości mężczyzna wyjął 100 zł i włożył do schowka radiowozu, prosząc, by nic nie pisał.

W związku z tym, mundurowi poinformowali go, że zostaje zatrzymany za udzielenie korzyści majątkowej, co jest przestępstwem. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności prawnych. Za popełnione przestępstwo grozi podejrzanemu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony