Wiadomości

Wpadła trójka rodzeństwa poszukiwana listami gończymi

Data publikacji 23.02.2017

Kryminalni z komisariatu w Chełmży, pow. toruński, zatrzymali trójkę rodzeństwa. Dwóch braci i ich siostra byli poszukiwani listami gończymi. Wszyscy ukrywali się za granicą, ale kilkanaście dni temu wrócili do kraju i wtedy namierzyli ich policjanci. Teraz najbliższe miesiące spędzą za kratami.

Wczoraj (22.02.17) rano kryminalni z komisariatu w Chełmży, pow. toruński, w jednym z domów ne terenie tej miejscowości zatrzymali trójkę rodzeństwa w wieku od 21 do 25 lat. Dwóch braci i ich siostra byli poszukiwani listami gończymi przez toruński sąd. W przypadku jednego z mężczyzn chodziło o jazdę motorowerem w stanie nietrzeźwości, drugi na sumieniu ma kradzież, natomiast na kobiecie ciążył wyrok za posiadanie narkotyków. W każdym z tych przypadków sąd orzekł karę ograniczenia wolności, co zobowiązało skazanych do wykonania wskazanej pracy. Jest ona nieodpłatna, kontrolowana i wykonywana na cele społeczne.

Rodzeństwo nie zastosowało się jednak do wyroków, dlatego sąd, w każdym z przypadków, zamienił karę ograniczenia wolności na więzienie. Kryminalni ustalili, że wszyscy w międzyczasie wyjechali za granicę, ale w toku prowadzonych czynności policjanci dowiedzieli się, że kilkanaście dni temu wrócili do kraju. Kiedy funkcjonariusze zapukali do wytypowanego mieszkania okazało się, że wewnątrz jest cała trójka. Najwyraźniej, prędzej czy później, spodziewali się wizyty stróżów prawa, bo byli już spakowani i przygotowani do odbycia wyroków. Prosto z mieszkania trafili za kraty, gdzie spędzą najbliższe miesiące.

Autor: sierż. szt. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony