Wiadomości

Pobili bez powodu, teraz poniosą tego konsekwencje

Data publikacji 24.02.2017

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KPP w Inowrocławiu ustalili sześć osób, które są podejrzane o pobicie. Dwoje z nich to nieletni. Cała grupa poniesie teraz konsekwencje swojego zachowania.

Do zdarzenia doszło w połowie grudnia ubiegłego roku. W jednym z inowrocławskich lokali doszło do nerwowej ”wymiany zdań” między grupą przebywających tam osób, a dwoma mężczyznami. Niespodziewanie konflikt przeniósł się przed lokal. Tam dwaj mężczyźni zostali dotkliwie pobici i trafili do szpitala.

Powiadomieni o tym policjanci dotarli do pokrzywdzonych i zebrali informacje na temat tego zdarzenia. Z ich relacji wynikało, że zostali oni zaatakowani bez powodu przez kilka osób. Od tamtej chwili policjanci ustalali personalia ewentualnych napastników.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na jej sfinalizowanie. Dwa dni temu (22.02.17) kryminalni  zatrzymali cztery podejrzewane osoby. To dwaj mężczyźni i dwie kobiety w wieku od 18 do 37. Wszyscy usłyszeli zarzuty pobicia. Wczoraj (23.02.17) zostali oni doprowadzeni do prokuratury, gdzie zapadły decyzje o objęciu ich policyjnym dozorem. Podejrzani mają też zakaz  kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych. Za pobicie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Ponadto, jak się okazało, w przestępstwie brało także udział dwoje nieletnich. O ich losie będzie rozstrzygał sąd.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony