Wiadomości

Rozmawiali o bezpieczeństwie imprez masowych

Data publikacji 24.02.2017

W auli mogileńskiej komendy odbyło się spotkanie z przedstawicielami instytucji i podmiotów odpowiedzialnych za organizację imprez masowych, a także innych przedsięwzięć o charakterze artystyczno–rozrywkowym. Policjanci zapoznali uczestników z aktualnymi przepisami z ustawy regulującej tę problematykę.

Bezpieczeństwo imprez masowych było tematem przewodnim wczorajszego (23.02.17.) spotkania, którego inicjatorem była mogileńska policja. Do udziału w debacie zaproszeni zostali przedstawiciele podmiotów mogących występować w charakterze organizatora takich imprez na terenie powiatu.

Funkcjonariusze przedstawili aktualny stan prawny, rolę i zadania organizatora w zakresie zapewnienia warunków bezpieczeństwa imprezy masowej. Ponadto, podkreślili, że przygotowania do przeprowadzenia imprez wymagają złożenia wniosku o wydanie opinii Policji w zakresie oceny bezpieczeństwa planowanego przedsięwzięcia. Spełnienie wszystkich prawnych aspektów organizacji imprez masowych pozwala uniknąć zagrożeń, a tym samym zagwarantować bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom.

Autor: sierż. szt. Magdalena Pollak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony