Wiadomości

Policjanci z Błonia namierzyli sklepowego złodzieja

Data publikacji 28.02.2017

Kryminalni z komisariatu na bydgoskim Błoniu ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży sklepowych. 39-latek ukradł artykuły spożywcze oraz kosmetyki na kwotę ponad półtora tysiąca złotych. Okazało się, że wcześniej odbywał już karę pozbawienia wolności za przestępstwa o podobnym charakterze więc będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Policjanci z bydgoskiego Błonia ustalili, że w jednym ze sklepów doszło do kradzieży artykułów spożywczych o wartości kilkuset złotych, a sprawcą tej kradzieży jest 39-letni bydgoszczanin. Mężczyzna jest znany policjantom i wcześniej był notowany za popełnienie przestępstw o podobnym charakterze.

W związku z tym skontaktowali się z pokrzywdzonym i przyjęli od niego zawiadomienie w tej sprawie. Wówczas okazało się, że to nie jedyna niezgłoszona przez niego kradzież w ostatnich dniach. Jak ustalili policjanci ta sama osoba dokonała szeregu kradzieży w tym sklepie w okresie od 20 do 27 lutego 2017 roku. Jej poczynania na terenie placówki handlowej zarejestrował monitoring.

Ustalenia kryminalnych były trafne. 39-letni sprawca poruszający się na wózku brał z półek sklepowych kawy różnych marek, różnego rodzaju markowe czekolady, kosmetyki, nawilżacze powietrza oraz pakowane mięsa i ryby. Skradzione produkty chował najczęściej pod koc, który miał położony na kolanach lub pod kurtkę czy do plecaka, po czym przejeżdżał przez linię kas nie płacąc za towar. Łączna suma strat oszacowana przez pokrzywdzonego to kwota ponad półtora tysiąca złotych.

Kryminalni na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymali podejrzanego 39-latka i przedstawili mu zarzut kradzieży. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, dlatego w ramach tzw. „recydywy” musi liczyć się z wyższym wymiarem kary.

Autor: st.asp. Lidia Kowalska
Publikacja: st. asp. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony