Wiadomości

Areszt za napad na plebanię

Data publikacji 03.03.2017

Wczoraj (02.03) do Prokuratury Rejonowej w Tucholi policjanci doprowadzili trzech mężczyzn zatrzymanych do sprawy napadu na plebanię w miejscowości Sośno, w powiecie sępoleńskim. Wszyscy trzej usłyszeli prokuratorskie zarzuty. 31-latek trafił na 3 miesiące do aresztu.

W związku ze sprawą napaści na plebanię i księży, do której doszło w nocy z piątku na sobotę (24/25.02.2017r.) w miejscowości Sośno policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy pracowali nad wyjaśnieniem okoliczności rozboju od momentu zgłoszenia wspólnie z policjantami z Sępólna Krajeńskiego. Ich praca, która trwała nieprzerwanie od sobotniej nocy, pozwoliła na wytypowanie osób, które mogą mieć związek z tym przestępstwem.
 
We wtorek (28.02) wieczorem policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, mieszkańców powiatu, którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem. Jeden z nich po wykonaniu czynności został zwolniony.

W czwartek do Prokuratury Rejonowej w Tucholi policjanci doprowadzili trzech mieszkańców powiatu sępoleńskiego. Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego prokurator zdecydował o zarzutach. 60-latkowi i 57-latkowi przedstawił zarzut pomocnictwa do włamania na plebanię. Wobec obu zastosował policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.
Trzeci z zatrzymanych, 31-latek usłyszał zarzut dokonania rozboju. Wobec niego do sądu trafił wniosek o aresztowanie. Ostatecznie sąd zdecydował, że mężczyzna spędzi w areszcie najbliższe 3 miesiące.

Praca policjantów nad ustaleniem kto jeszcze brał udział w tym napadzie ciągle trwa. Możliwe są kolejne zatrzymania.

Autor: podinsp. Monika Chlebicz
Publikacja: asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony