Wiadomości

Aleksandrowscy policjanci wzięli udział w szkoleniu dotyczącym przemocy w rodzinie

Data publikacji 06.03.2017

Aleksandrowscy policjanci wzięli udział w szkoleniu z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Szkolenie jest wynikiem porozumienia zawartego pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego a Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy. W zajęciach wzięło udział 31 policjantów.

W piątek (3.02.17) w Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim policjanci z Aleksandrowa i Ciechocinka wzięli udział w szkoleniu dotyczącym przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Było to szkolenie dedykowane wyłącznie funkcjonariuszom i możliwe dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy  Departamentem Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy.

Policjanci uczestniczący w tym 8-godzinnym spotkaniu mogli zapoznać się ze stereotypami i uprzedzeniami, a także ich wpływem na postępowanie wobec ofiary przemocy domowej, bądź sprawcy tej przemocy. Prowadzący przekazywali jak rozróżnić przemoc od zachowań agresywnych i sytuacji konfliktowych. Spora część szkolenia dotyczyła przemocy w rodzinie wobec dziecka i roli przedstawicieli służb w szybkim rozpoznaniu takich symptomów oraz sprawnym udzieleniu pomocy.

Zajęcia prowadzone były zarówno w formie wykładów, jak i warsztatów, ze szczególnym akcentem na inscenizacje odtwarzające rzeczywiste warunki interwencji.

Autor: mł. asp. Marta Błachowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony