Wiadomości

Dzielnicowi z Koronowa prowadzili zajęcia z osobami skazanymi za jazdę "na podwójnym gazie"

Data publikacji 06.03.2017

Bydgoscy policjanci w ramach współpracy ze Służbą Więzienną uczestniczą w procesie resocjalizacji skazanych za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Prowadzenie tego rodzaju zajęć ma w przyszłości zapobiec ponownemu popełnianiu, przez osoby odbywające karę pozbawienia wolności, tego typu przestępstw.

W miniony piątek (03.03.2017) dzielnicowi z komisariatu w Koronowie -  mł. asp. Tomasz Latos i st. sierż. Paweł Kierzkowski w ramach współpracy ze Służbą Więzienną przeprowadzili pogadankę z wyodrębnioną grupą osadzonych w Zakładzie Karnym w Koronowie. Słuchaczami były osoby skazane na mocy art. 178a kodeksu karnego, czyli takie, które prowadziły pojazd w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.

Spotkanie o charakterze edukacyjnym miało na celu zapobiec popełnianiu przez skazanych podobnych czynów w przyszłości. Funkcjonariusze omówili aspekty społeczne i prawne wskazanych przestępstw oraz możliwości uzyskania pomocy w  związku z uzależnieniem od alkoholu.

Policjanci zaprezentowali zgromadzonym zdjęcia z wypadków, w których brali udział nietrzeźwi kierujący lub będący pod wpływem różnego rodzaju środków odurzających. Na koniec omówili aktualny stan prawny regulujący tego typu czyny. Mundurowi uwzględnili również kwestie złamania zakazu sądowego przez osoby, które mimo wyroku sądu zakazującego prowadzenie pojazdów, zdecydowały się wsiąść ponownie za kierownicę.

Autor: asp. szt. Mariusz Choła/ KP Koronowo
Publikacja: st. asp. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony