Wiadomości

Nieletni sprawcy usiłowania włamania w rękach brodnickich policjantów

Data publikacji 13.03.2017

Brodniccy policjanci, zatrzymali w miniony weekend trzech chłopców, którzy usiłowali włamać się do sklepu wędkarskiego na terenie miasta. Nastolatkowie wpadli dzięki jednemu z mieszkańców Brodnicy, który powiadomił policjantów i ujął jednego ze sprawców.

W sobotę (11.03.), krótko po godz. 22.00, brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Brodnicy, że grupa osób uderza w drzwi i próbuje się dostać do sklepu wędkarskiego.  Dyżurny natychmiast wysłał pod wskazany adres patrol. Policjanci zauważyli stojących w wejściu do jednej z kamienic trzech chłopców, gdzie dwóch z nich na widok radiowozu zaczęło uciekać. Jeden z policjantów zatrzymał chłopaka, który pozostał na miejscu, drugi pobiegł za jednym z uciekających. Po chwili, uciekinier został  zatrzymany i doprowadzony do radiowozu. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania trzeciego kompana. Po chwili, funkcjonariusze otrzymali informacje od dyżurnego, że mieszkaniec Brodnicy widział uciekającego przed policjantami chłopaka i zatrzymał go. Mundurowi podjechali we wskazane przez zgłaszającego miejsce i zatrzymali ujętego, trzeciego sprawcę. Jak się okazało byli to dwaj bracia (14 i 15 l.) i ich 14-letni kolega, który w trakcie zatrzymania był pijany. Chłopak miał prawie promil alkoholu w organizmie. Cała trójka trafiła do brodnickiej komendy, gdzie po czynnościach zostali przekazani pod opiekę rodzicom. Materiały zgromadzone przeciwko nastoletnim chłopcom, zostaną przekazane 

 do sądu dla nieletnich, który zadecyduje o ich dalszym losie.   Policjanci sprawdzają również, w jaki sposób 14-latek zdobył alkohol. 

 

Autor: st.asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony