Wiadomości

Podczas kontroli drogowej posłużyła się fałszywym prawem jazdy

Data publikacji 13.03.2017

Grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat grozi 50-letniej mieszkance powiatu gnieźnieńskiego, która podczas kontroli drogowej chciała przekonać policjantów, że posiada uprawnienia do kierowania, okazując fałszywe prawo jazdy. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Do zdarzenia doszło w środę (8.03.17) po 18.00 w Łabiszynie na ulicy Szubińskiej, pow. żniński. Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego KPP Żnin zatrzymali kierującą renault megane scenic, która nie zastosowała się do znaku „stop”. Kobieta okazała funkcjonariuszom angielskie prawo jazdy. Mundurowi, widząc dokument nabrali podejrzeń co do jego autentyczności, gdyż nie znajdowały się na nim elementy zabezpieczające. Kobieta przekonywała, że posiada uprawienia do kierowania pojazdami, które nabyła w Anglii. Funkcjonariusze sprawdzili w systemie informatycznym, że kierująca nie posiada krajowego prawa jazdy.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa kobieta został zatrzymana. Za wykroczenia w ruchu drogowym 50-latka została ukarana mandatami karnymi. Zaś za posłużenie się podrobionym dokumentem usłyszała zarzut. Sprawa znajdzie finał w sądzie. Teraz grozi jej grzywna, kara ograniczenia  albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Autor: sierż. szt. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony