Wiadomości

Golubsko-dobrzyńscy policjanci wzięli udział w szkoleniu dotyczącym przemocy w rodzinie

Data publikacji 13.03.2017

Golubsko-dobrzyńscy policjanci wzięli udział w szkoleniu z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Szkolenie jest wynikiem porozumienia zawartego pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego a Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy. W zajęciach wzięło udział 25 funkcjonariuszy.

W piątek (10.02.17) w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu policjanci z Golubia-Dobrzynia i Kowalewa Pomorskiego wzięli udział w szkoleniu dotyczącym przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Było to szkolenie przeznaczone dla funkcjonariuszy zajmujących się problemem przemocy domowej i zorganizowane dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy  Departamentem Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego a Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy.

Policjanci uczestniczący w 8-godzinnym spotkaniu składającym się z części wykładowej i warsztatowej mogli zapoznać się ze stereotypami oraz uprzedzeniami, a także ich wpływem na postępowanie wobec ofiary przemocy domowej, bądź sprawcy. Prowadzący przekazywali jak rozróżnić przemoc od zachowań agresywnych i sytuacji konfliktowych.

Część szkolenia poświęcona była również przemocy w rodzinie wobec dziecka i roli przedstawicieli poszczególnych służb w szybkim rozpoznaniu takich symptomów oraz sprawnym udzieleniu pomocy.

Zajęcia prowadzone były zarówno w formie wykładów, jak i warsztatów, w trakcie których policjanci wcielali się w rolę sprawców, a także ofiar, odtwarzając rzeczywiste warunki podczas interwencji policyjnej.

Autor: st. asp. MałgorzataLipińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony