Wiadomości

Przywłaszczyli pieniądze z bankomatu

Data publikacji 14.03.2017

Mogileńscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch sprawców przywłaszczenia 800 złotych. Jak się okazało, zabrali oni tkwiącą w bankomacie gotówkę, którą wcześniej wypłaciła 27-latka. Teraz za przywłaszczenie pieniędzy grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia jej do roku.

Do zdarzenia doszło w styczniu tego roku na ulicy Hallera w Mogilnie. Tam 27-latka chciała wypłacić z bankomatu pieniądze. Wykonała wymagane operacje i czekała na wypłatę gotówki. Po chwili jednak odeszła uznając, że transakcja nie została wykonana. Tymczasem było inaczej. Z tej "okazji" skorzystali przechodzący obok dwaj mężczyźni, którzy zabrali leżące 800 zł, nie podejmując żadnej próby ich zwrotu.

Policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, szczegółowo zbierali informacje na temat zaistniałego przestępstwa. Efektem ich działań było ustalenie i zatrzymanie sprawców. Okazali się nimi 18 i 20–letni mieszkańcy gminy Mogilno.

Wczoraj (13.03.17) obaj usłyszeli zarzut przywłaszczenia pieniędzy, za co grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia jej do roku.

Autor: mł. asp. Tomasz Bartecki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony