Wiadomości

O bezpieczeństwie z mieszkańcami Torunia

Data publikacji 14.03.2017

W Szkole Podstawowej nr 35 przy ul. Krynickiej w Toruniu odbyła się kolejna już debata z udziałem lokalnej społeczności i przedstawicieli władz miasta. Na spotkaniu zorganizowanym przez Urząd Miasta Torunia nie zabrakło policjantów. Podczas spotkania funkcjonariusze zbierali informacje o budzących niepokój incydentach, czy zachowaniach w ramach tworzenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wczoraj (13.03.17) w Szkole Podstawowej nr 35 przy ul. Krynickiej w Toruniu odbyła się kolejna już debata z udziałem lokalnej społeczności i przedstawicieli władz miasta. Na spotkaniu zorganizowanym przez Urząd Miasta Torunia nie zabrakło policjantów.

To doskonała okazja do zacieśnienia współpracy ze społecznością lokalną oraz wysondowania potrzeb społecznych związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa. Podczas spotkania przybliżono mieszkańcom Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. To narzędzie służące do diagnozy aktualnych zagrożeń najbardziej dokuczliwych dla środowisk lokalnych. Do najczęściej zgłaszanych spraw należały: nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości i spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Obecni na miejscu dzielnicowi z komisariatu na Rubinkowie czynnie uczestniczyli w dyskusjach o bezpieczeństwie.Funkcjonariusze rozdawali ulotki i zaprezentowali mieszkańcom aplikację „Moja Komenda”, jej funkcjonalność w zakresie możliwości kontaktu z dzielnicowym w danym rejonie.

Na spotkanie przybyło kilkadziesiąt osób. Wszystkie sugestie mieszkańców związane z kompetencjami Policji zostały odnotowane przez funkcjonariuszy i będą uwzględnione podczas planowania organizacji służby, a także działań z zakresu prewencji kryminalnej i przeciwdziałania zjawiskom niepożądanym społecznie.

Autor: sierż. szt. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony