Wiadomości

Golubsko-dobrzyńscy dzielnicowi z odblaskami dla uczniów

Data publikacji 17.03.2017

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego golubsko-dobrzyńscy policjanci spotkali się z uczniami szkół podstawowych gminy Ciechocin. Podczas wizyt dzielnicowi rozdali uczniom ponad 320 odblasków. Tego typu elementy noszone w widocznym miejscu zwiększają nasze bezpieczeństwo.

Wczoraj (16.03.17) golubsko-dobrzyńscy funkcjonariusze odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej im. Oskara Kolberga w Ciechocinie i Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Świętosławiu. W trakcie spotkań policjanci zachęcali najmłodszych do korzystania z elementów odblaskowych, które noszone na ubraniu czy plecaku skutecznie poprawiają widoczność, a tym samym mają bezpośredni wpływ na wzrost bezpieczeństwa dzieci na drodze. Mundurowi przypomnieli uczniom o tym, że dzięki tego typu elementom widoczni jesteśmy z odległości 130-150 metrów.

Na zakończenie spotkania dzielnicowy asp. szt. Andrzej Wieczorkowski wręczył wszystkim uczniom opaskę odblaskową, w zamian usłyszał zapewnienie, że będzie używana codziennie. 

Autor: st. asp. Małgorzata Lipińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony