Wiadomości

We Włocławku „Kobieta bezpieczna” nabiera tempa

Data publikacji 17.03.2017

Kilkadziesiąt włocławianek bierze udział w kolejnej edycji „Kobiety bezpiecznej”. Panie doskonalą swe umiejętności nie tylko w technikach samoobrony, ale także zdobywają wiedzę z zakresu psychologii, prawa, czy pomocy medycznej.

Włocławscy policjanci podejmują szereg działań prewencyjnych, których celem jest podniesienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.
Należy do nich np. przedsięwzięcie pt. „Kobieta bezpieczna”. To zespół zajęć, które mają pomóc kobietom, szczególnie reprezentującym grupy zawodowe podwyższonego ryzyka, w zdobyciu umiejętności pozwalających na pokonanie trudności w sytuacjach niebezpiecznych.

Policjanci zorganizowali kolejną już edycję tych zajęć, w których bierze udział kilkadziesiąt kobiet. W miniony wtorek (14.03.17) odbyły się pierwsze zajęcia. Część teoretyczną z zakresu psychologii poprowadziła p. Aneta Sokołowska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Włocławku. To jedna z placówek, która od wielu lat wspiera policjantów w tych przedsięwzięciach.

Reprezentanci włocławskiej komendy - sierż. Aleksander Pradun oraz p. Edyta Olszewska przybliżyli natomiast zagadnienia dotyczące profilaktyki społecznej i przemocy domowej.

Największym jednak zainteresowaniem cieszą się zawsze zajęcia praktyczne technik samoobrony, które prowadzi strażnik miejski - Krzysztof Urbański.
Zajęcia tej edycji potrwają do maja. Każda z uczestniczek kończąc kurs otrzyma stosowny certyfikat.

Życzymy powodzenia!

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony