Wiadomości

Szkolenia funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

Data publikacji 22.03.2017

W Komendzie Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Bydgoszczy przy ul. Zygmunta Augusta 7 policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy przeprowadzili szkolenia z zakresu rozpoznawania środków odurzających i substancji psychoaktywnych. W warsztatach, które odbywały się od 20 do 22 marca wzięło udział 75 funkcjonariuszy SOK.

Podkom. Adam Kumkowski i asp. szt. Tomasz Trybuszewski z Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy od poniedziałku do środy (20-22.03.17) prowadzili szkolenia dla funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei. Zajęcia odbywały się w Komendzie Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Bydgoszczy przy ul. Zygmunta Augusta 7 w Bydgoszczy. Policjanci podczas wykładu omówili następujące zagadnienia:

- odpowiedzialność karna związana z posiadaniem, udzielaniem, wprowadzeniem do obrotu i wytwarzaniem zakazanych środków,

- narkotyki - rodzaje, sposoby przyjmowania i działanie,
- dopalacze - charakterystyka oraz opis wybranych substancji,
- fazy uzależnień,

- jak reagować, na co zwracać uwagę podejmując interwencję wobec osoby znajdującej się pod wpływem narkotyków lub innego środka podobnie działajacego.

Szkolenia, w których uczestniczyło 75 strażników odbyły się w ramach międzyinstytucjonalnej współpracy ukierunkowanej na podnoszenie bezpieczeństwa na obszarach kolejowych.

Autor: opracowano na podstawie info asp. szt. Tomasz Trybuszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony