Wiadomości

Kradł prąd na... wędkę

Data publikacji 24.03.2017

Grudziądzcy policjanci zatrzymali 23-latka, który w jednej z miejscowości w powiecie grudziądzkim kradł energię elektryczną. Mężczyzna podłączył się do sieci energetycznej za pomocą… wędki. Po oszacowaniu wartości skradzionego prądu zostaną mu przedstawione zarzuty. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.

Wczoraj (23.03.17) grudziądzcy dzielnicowi III rewiru podczas obchodu w jednej z miejscowości w powiecie zauważyli wędkę z kablem zarzuconą na linię energetyczną. Idąc "po kablu" policjanci trafili do jednego z pobliskich zabudowań, gdzie przewód był podłączony do instalacji po zdjętym liczniku elektrycznym. Na terenie posesji mundurowi natrafili też na mężczyznę (23l.), który, jak się okazało, skonstruował całą instalację. 

Na miejsce zostało wezwane pogotowie energetyczne, które odłączyło wędkę i przewody od linii energetycznej. Policjanci przeprowadzili oględziny oraz powiadomili dostawcę prądu. Po oszacowaniu ilości skradzionej energii elektrycznej 23-latkowi zostaną przedstawione zarzuty. Za przestępstwo to kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.

Autor: st. sierż. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony