Wiadomości

Kłusownik zarzucił sieci i wpadł w nie sam

Data publikacji 24.03.2017

Funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej namierzyli mężczyznę, który kłusował na jeziorze Mielno-Otok. Został on zatrzymany przez strażników i policjantów z Pakości. Mundurowi zabezpieczyli też szereg sprzętu, który służył do popełniania przestępstw.

Służby systematycznie działają na wodach, by dbać o bezpieczeństwo. Kontrolują wody i linię brzegową przeciwdziałając kłusownictwu. Podczas wczorajszej (23.03.17) porannej służby funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej z Kruszwicy ujawnili na jeziorze Mielno-Otok zastawione sieci. Podczas ustaleń i badania sprawy wytypowali osobę, która miała działać jako kłusownik. Nie mylili się.

Wspólne działania z pakoskimi policjantami doprowadziły do zatrzymania 53-letniego mieszkańca gminy Pakość. Na terenie jego posesji mundurowi znaleźli szereg sprzętu służącego do nielegalnego połowu. Zabezpieczyli 19 sztuk sieci typu wonton i 4 typu żak. Mężczyzna tego dnia także zdążył odłowić blisko 4 kg ryb.

Zebrane dowody skutkowały postawieniem mu zarzutu z ustawy o rybactwie śródlądowym, a dotyczącego nielegalnego połowu. Policjanci ustalili też, że część zabezpieczonego sprzętu pochodzi z gospodarstwa rybackiego. Dlatego, mężczyzna usłyszał także zarzut kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
 

zdjęcia: PSR Kruszwica

 

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony