WIADOMOŚCI

Miał zawieźć dzieci na wycieczkę, a skończył w komisariacie

Data publikacji 24.03.2017

Policjanci żnińskiej "drogówki" zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu inowrocławskiego, który miał zawieźć dzieci a wycieczkę. Niestety mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Już stracił prawo jazdy. Teraz grozi mu wysoka grzywna, kara aresztu oraz zakaz kierowania pojazdami do lat 3.

Do zdarzenia doszło w środę (22.03.17) około 11.00 w Barcinie. Dyżurny żnińskiej komendy został poproszony przez jednego z rodziców o skontrolowanie autokaru, który miał wyjechać z dziećmi na wycieczkę. Zgłoszenie nastąpiło godzinę przed planowanym terminem wyjazdu.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żninie udali się na parking przy basenie, gdzie miał się stawić przewoźnik. Podczas kontroli okazało się, że kierowca nie jest trzeźwy. Mężczyzna w organizmie miał 0,38 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali 39-latkowi dokument uprawniający do kierowania pojazdami. Właściciel przedsiębiorstwa, w którym był zatrudniony mężczyzna, skierował na miejsce trzeźwego pracownika, który realizował zaplanowany kurs.

Nieodpowiedzialny kierujący już stracił prawo jazdy. Zgodnie z kodeksem wykroczeń za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu grozi wysoka grzywna, kara aresztu oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat.

 

Autor: sierż. sztab. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska